Powrót

Ozdobne kruszywo łupkowe

W naszej ofercie znajdą Państwo ozdobne kruszywo łupkowe produkowane z ekskluzywnego łupka Mozelskiego. Kruszywo łupkowe wbrew powszechnej opinii nie jest odpadem produkcyjnym. Zbyt małe płytki, które nie nadają się do zastosowania na dachu są odpowiednio przetwarzane, ostre kanty zostają zaokrąglone, następnie zostaje on dokładnie przesiany. Tak powstają trzy, dostępne frakcje:

  • 10-30mm
  • 30-60mm
  • >60mm

Niezwykła tekstura i kolor, kształtowane przez miliony lat sprawią że każdy ogród będzie zmieniał swój charakter. Mokry łupek ma głęboki, czarny kolor. W słońcu natomiast, łupek mieni się pięknym, niemalże metalicznym blaskiem. 

Kruszywo łupkowe jako dekoracyjny żwir w postaci kamieni łupkowych w różnych rozmiarach nadają się do formowania powierzchni . Oprócz eleganckiego wyglądu korzyść polega na zmniejszonych wymaganiach utrzymania ścieżek.

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.