Powrót

Dach z łupka naturalnego

Znanym, używanym i przede wszystkim trwałym materiałem budowlanym oraz wykończeniowym jest kamień.

To on symbolizuje potęgę i długowieczność, która przekłada się między innymi na przemysł budowniczy. Jako solidne i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia pokrycia danych powierzchni stosuje się zatem kamienny łupek dekoracyjny. Jest to naturalny materiał idealnie nadający się jako pokrycie na wiele lat.

Charakterystyka tego kamiennego materiału jest rozległa: to skała osadowa składająca się z wielu warstw miki oraz jest dostępna w różnych odcieniach grafitu. Z tego względu, że jest materiałem naturalnym, podczas jego obróbki używa się specjalnej piły diamentowej bez dodatku żadnych, szkodliwych dla otoczenia, środków.

Zastosowanie łupka naturalnego

Można go układać na dachu każdego rodzaju, nawet takim, który ma skomplikowany kształt. Najlepszym rozwiązaniem na wykorzystanie tego dekoracyjnego materiału jest uwzględnienie go już podczas projektowania domu, gdyż na początku architekt oraz inwestor

dobierają materiały, a dopiero w późniejszym czasie tworzy się specyfikację, projekt i możliwości jego zastosowania. Po określeniu materiału, z którego będzie stworzone pokrycie, można dobrać do niego długości połaci czy zaplanowanie ustawienia komina. Takie podejście można potkać między innymi we Francji czy Niemczech, gdzie tego typu pokrycia są częściej wybierane i można je podziwiać do dzisiaj.

Estetyka

Najlepszą wiadomością dla osób, które chcą zainwestować w jakość, elegancję i trwałość jest to, że łupek dekoracyjny pasuje praktycznie do każdego stylu, zarówno do domów nowoczesnych, jak i tych utrzymanych w klasycznym wystroju. Z pewnością świetnie będzie komponował się również z elewacją z kamienia lub drewna. Ponadto wiele osób dekoruje nim także powierzchnie dookoła drzwi lub okien — może to być świetne uzupełnienie pokrycia dachu.

Realizacja

Wykonanie takich pokryć wymaga przede wszystkim profesjonalnej ekipy budowlanej. Cena za m² takiej powierzchni ustalana jest indywidualnie z przedstawicielem przedsiębiorstwa, który weźmie pod uwagę nawet najmniejsze szczegóły oraz oczekiwania klienta. Warto powierzyć realizację tej usługi sprawdzonej i zaufanej firmie, gdyż efekt prawidłowego ułożenia tych kamiennych płytek przez doświadczonych fachowców naprawdę będzie wspaniały.

Dlaczego warto?

  • Jakość — przede wszystkim ten materiał jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia i warunki atmosferyczne.
  • Inwestycja na lata — choć ceny za m² są wyższe, niż przy zakupie standardowych, np. ceramicznych dachówek, to takie pokrycia
  • mogą przetrwać nawet kilkaset lat.
  • Profesjonalne doradztwo — zgłaszając się do naszej firmy, masz gwarancję fachowych porad i dostosowania oferty do Twoich wymagań.
  • Klasa — wyjątkowy i oryginalny wygląd, który doda uroku każdej konstrukcji budowlanej.
  • Staranne wykonanie — krycie powierzchni tego typu materiałem to swego rodzaju sztuka, a zatem warto wybrać specjalistów do wykonania tej pracy.

Chcąc dowiedzieć się szczegółów o cenie, możliwościach współpracy oraz przeróżnych rozwiązaniach dla Twojego domu — skontaktuj się z nami!

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.