Powrót

Krycie rozciągnięte

Wyrazisty wygląd, wysoka ekonomiczność

Klasyk wśród kryć prostokątnych. Ta technika układania łupka dachowego bardzo racjonalnie wykorzystuje prostokątny format kamieni.
Krycie rozciągnięte tworzy na fasadzie ożywione struktury. To sprawia, że jest atrakcyjne dla fasad o dużych powierzchniach. Ten wariant krycia prostokątnego może być wykonany przy użyciu każdego formatu prostokątnego i przy minimalizacji odpadów zostać dopasowany do geometrii obiektu.
Na dużych fasadach krycie rozciągnięte tworzy uderzający efekt.  Niewielkie zużycie materiału i racjonalne mocowanie za pomocą klamer powodują iż jest to bardzo ekonomiczne krycie.

Żywa gra świateł i cieni

Efektem rozciągniętego krycia prostokątnego są żywe struktury geometryczne na fasadzie. Dlatego też nadaje się ono szczególnie na fasady wielkopowierzchniowe.

Dzięki rozciągniętym na powierzchni nachodzącym na siebie kamieniom powstaje żywa gra świateł i cieni.

Idealny w nowym budownictwie i rewaloryzacji

Zawieszona fasada w przypadku nowego budownictwa i modernizacji trwale zapobiega przenikaniu wilgoci i sprawia, że montaż dodatkowej izolacji jest niemal dziecinnie łatwy. W przypadku uszkodzenia pojedynczego kamienia łupkowego można go łatwo wymienić.

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.