facebook icon
Lupek.pl - naturalny łupek dachowy i elewacyjny
Rathscheck


Dzikie krycie

Krycie dzikie

Sztuka bycia innym.

Dzikie krycie łupkiem mozelskim stanowi kompleksową ideę architektoniczną. Jest prawdziwym dziełem sztuki, niemożliwym do skopiowania. Nieokiełznanym, niepowtarzalnym, nienaruszalnym.

Dzikie krycie nie wyznacza żadnych granic, lecz je przekracza. Dach wykonany w technice dzikiego krycia zawsze jest unikatowy. Silnie i bez upiększania ukazuje prawdziwą naturę łupka mozelskiego, który ukształtowany został niegdyś przez siły natury. Nie jest to pokrycie dla każdego i nie każdemu się podoba. Spontaniczne, nieregularne, pełne temperamentu. Można powiedzieć, że każdy dach wykonany tą techniką jest inny. Dekarz formuje każdy kamień i tym samym nadaje dachowi niepowtarzalny kształt.

Zależna jedynie od Państwa woli architektura jako deklaracja indywidualnego stylu życia. Dzikie krycie doskonale uwypukla szorstkie, naturalne piękno łupka, a niezwykłe projekty architektoniczne podnosi do rangi dzieła sztuki. Każdy pojedynczy kamień jest unikalny pod względem naturalnej struktury i nadanego mu ręcznie kształtu.

Przyznać trzeba: konsekwentna realizacja osobistego stylu ma z reguły swoją cenę. Jednak opłaca się być wiernym sobie i podążać własną drogą.

Zdecydujcie się Państwo na swobodę bycia wolnym …

Czy Państwa indywidualizm zaakceptuje taką technikę krycia ?

 

dziekie

 

Tafle łupka do krycia dzikiego dostarczane na budowę nie mają ściśle określonego kształtu. Ważne jest aby dobrze zaplanować dach z łupka w dzikim kryciu. Wykorzystane muszą być wszystkie płyty. Począwszy od największych tafli łupka do najmniejszych. Krycie na dziko wymaga dekarza z duszą artysty, który łącząc umiejętności i fachową wiedzę wraz z fantazją i umiejętnym doborem płyt łupka dachowego ułoży dach. Dzikie krycie sprawia, że dekarz staje się rzeźbiarzem. Efekt sprawia wrażenie przypadkowości i jest niemożliwy do skopiowania. Dekarz kieruje się jednak w swojej pracy ścisłymi wytycznymi techniki układania.

Dzikie krycie jest sztuką, którą posiedli jedynie nieliczni dekarze. Są oni prawdziwymi czarodziejami łupka.

Jako podkład pod ten rodzaj krycia łupkiem wymagane jest pełne deskowanie. Deskowanie musi mieć również odpowiednią grubość uzależnioną od rozstawu krokwi.

Dzikie i pełne temperamentu.

Dolna stopka

Rathscheck Schiefer | ul. Prudnicka 4, 47-364 Dobra | NIP: 7541009068 | tel: 887131312 | e-mail: biuro@lupek.pl


Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o. z siedzibą w Krapkowicach, ul. Kościelna 1, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy pod numerem 0000157600. NIP 754-10-09-068. Kapitał zakładowy: 1 629 000 zł. BANK ZACHODNI WBK S.A. I oddział w Głuszycy 83 1090 2314 0000 0005 9200 3026