Powrót

Dzikie krycie

Sztuka bycia innym

Dzikie krycie łupkiem mozelskim stanowi kompleksową ideę architektoniczną. Jest prawdziwym dziełem sztuki, niemożliwym do skopiowania. Nieokiełznanym, niepowtarzalnym, nienaruszalnym.

Dzikie krycie nie wyznacza żadnych granic, lecz je przekracza. Dach wykonany w technice dzikiego krycia zawsze jest unikatowy. Silnie i bez upiększania ukazuje prawdziwą naturę łupka mozelskiego, który ukształtowany został niegdyś przez siły natury. Nie jest to pokrycie dla każdego i nie każdemu się podoba. Spontaniczne, nieregularne, pełne temperamentu. Można powiedzieć, że każdy dach wykonany tą techniką jest inny. Dekarz formuje każdy kamień i tym samym nadaje dachowi niepowtarzalny kształt.

Zależna jedynie od Państwa woli architektura jako deklaracja indywidualnego stylu życia. Dzikie krycie doskonale uwypukla szorstkie, naturalne piękno łupka, a niezwykłe projekty architektoniczne podnosi do rangi dzieła sztuki. Każdy pojedynczy kamień jest unikalny pod względem naturalnej struktury i nadanego mu ręcznie kształtu.

Przyznać trzeba: konsekwentna realizacja osobistego stylu ma z reguły swoją cenę. Jednak opłaca się być wiernym sobie i podążać własną drogą.

Zdecydujcie się Państwo na swobodę bycia wolnym …

Czy Państwa indywidualizm zaakceptuje taką technikę krycia ?

Tafle łupka do krycia dzikiego dostarczane na budowę nie mają ściśle określonego kształtu. Ważne jest aby dobrze zaplanować dach z łupka w dzikim kryciu. Wykorzystane muszą być wszystkie płyty. Począwszy od największych tafli łupka do najmniejszych. Krycie na dziko wymaga dekarza z duszą artysty, który łącząc umiejętności i fachową wiedzę wraz z fantazją i umiejętnym doborem płyt łupka dachowego ułoży dach. Dzikie krycie sprawia, że dekarz staje się rzeźbiarzem. Efekt sprawia wrażenie przypadkowości i jest niemożliwy do skopiowania. Dekarz kieruje się jednak w swojej pracy ścisłymi wytycznymi techniki układania.

Dzikie krycie jest sztuką, którą posiedli jedynie nieliczni dekarze. Są oni prawdziwymi czarodziejami łupka.

Jako podkład pod ten rodzaj krycia łupkiem wymagane jest pełne deskowanie. Deskowanie musi mieć również odpowiednią grubość uzależnioną od rozstawu krokwi.

Dzikie i pełne temperamentu.

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

Dzikie krycie - wybrane realizacje

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.