facebook icon
Lupek.pl - naturalny łupek dachowy i elewacyjny
Rathscheck


Krycie łuskowe

Krycie łuskowe

Nowoczesne, klasyczne rozwiązanie na dach i fasadę.

Krycie łuskowe  pokazuje swoją urodę na skomplikowanych konstrukcjach dachowych. W tym typie krycia można wykonywać nawet najtrudniejsze detale, które są praktycznie nie do wykonania na innych materiałach. Krycie łuskowe może dopasować się do praktycznie każdej geometrii dachu.
Kształt kamieni  jest taki sam jak kształt płytek pokrycia staroniemieckiego. Przy kryciu łuskowym wykorzystywane są jednak prefabrykowane kamienie szablonowe o takim samym kształcie.

Również na fasadzie krycie łuskowe ukazuje cały swój wdzięk. Nie tylko na budynkach w stylu klasycznym.W przypadku nowoczesnej architektury powstaje ciekawy kontrast pomiędzy żywym wzorem krycia a prostolinijnym stylem budynku.

Prawdziwy styl nigdy nie wychodzi z mody!

Łuskowe krycie przydaje dachom ponadczasowego uroku.

 

 

luska

 

Krycia łuskowe wykonuje się z płytek w kształcie łuski o jednym – stałym rozmiarze na całym dachu. Płytki łuski produkowane są jedynie w kroju normalnym jako prawe i lewe w odróżnieniu od krycia staroniemieckiego, gdzie rozmiar płytek zmienia się na całej połaci. Ilość gwoździ jest analogiczna jak w przypadku krycia staroniemieckiego. Minimalny zakład górny i boczny powinien wynosić 29 % wysokości kamienia, dla łusek o wysokości 17 cm minimum 50 mm. Prawidłowy rozmiar płytki dobiera się z uwzględnieniem nachylenia dachu oraz indywidualnych warunków panujących na placu budowy. Minimalne nachylenie dachu wynosi 25 stopni.

Urok tworzą detale

Drobne szczegóły składają się na zamaszysty i żywy obraz, którego wyrazisty urok przekonuje wszystkich. Wzór dekoracyjny pełen uroku i wdzięku, stworzony dla prawdziwych domów marzeń.

luska-detal

Przy delikatnych detalach dachu, jak kosz dachowy i krawędzie narożne, łuskowe krycie ukazuje wyrazistymi liniami cały swój urok. Powstają wzory dekoracyjne o indywidualnej nucie i uroku.

Dolna stopka

Rathscheck Schiefer | ul. Prudnicka 4, 47-364 Dobra | NIP: 7541009068 | tel: 887131312 | e-mail: biuro@lupek.pl


Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o. z siedzibą w Krapkowicach, ul. Kościelna 1, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy pod numerem 0000157600. NIP 754-10-09-068. Kapitał zakładowy: 1 629 000 zł. BANK ZACHODNI WBK S.A. I oddział w Głuszycy 83 1090 2314 0000 0005 9200 3026