Powrót

Dla inwestorów

Nowoczesne budownictwo coraz częściej sięga do rozwiązań ekologicznych, a wykorzystywanie naturalnych surowców obserwujemy coraz częściej.

Łupek jest właśnie takim surowcem, który powstał naturalnie, a przy jego obróbce nie wykorzystuje się środków chemicznych, dzięki czemu jest on przyjazny dla środowiska. Ponadto jest to materiał solidny i bardzo trwały, znany w budownictwie od setek lat. Jeszcze dziś możemy podziwiać jego szlachetność i piękno na budynkach sprzed dwóch wieków.

Jego ponadczasowy charakter pozwala na stworzenie budynku zarówno innowacyjnego i awangardowego, jak i klasycznego z zachowaniem stylu i smaku. Łupek jest materiałem, który idealnie komponuje się w surowych, prostych i nowoczesnych konstrukcjach z betonu, stali i szkła, jak i tych tradycyjnych, drewnianych, zbliżonych do natury. To powoduje, że jest to materiał na tyle uniwersalny, że sprawdzi się w każdej aranżacji i będzie estetycznym, gustownym i stylowym akcentem.

Łupek od lat wykorzystywany był jako pokrycie dachowe i dziś również jest do tego najlepszym materiałem, ponieważ jest całkowicie ognioodporny, a dodatkowo może być wykorzystywany przy dachach o skomplikowanej konstrukcji. Łączy tym samym swoją funkcjonalność z elegancją i nietuzinkowym wyglądem. Ponadto coraz częściej sięgamy po ten szlachetny i naturalny materiał do wykończenia wnętrz, podłóg czy elewacji, ponieważ cenimy go za jego trwałość, solidność, ale przede wszystkim za wygląd i umiejętne wkomponowanie się w różnorodne style architektoniczne. Dzięki temu łupek idealnie sprawdzi się w dzisiejszych trendach budowlanych, ale także nigdy nie przestanie być modny.

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

budynek (2) budynek (2)

Sprawdź realizacje z łupka kamiennego i daj się zainspirować

Cały wachlarz zalet łupka naturalnego, od jego funkcjonalności do prezencji, nadaje budynkom elegancji, stylu i szykowności. Zważywszy na jego wytrzymałość, a także dzięki opracowaniu nowoczesnych technik układania, łupek naturalny jest dostępny dla każdego. Zobacz nasze realizacje - inspiracje budowlane.

Wybór łupka kamiennego na dach i elewację to inwestycja nie na lata, ale na pokolenia! 

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.