Łupek do klejenia

Choć łupek to naturalny materiał wykorzystywany od setek lat, także on musi iść z duchem czasu, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz idąc z nurtem współczesnego budownictwa powstał łupek do klejenia.

Gdzie sprawdzi się łupek?

Łupek z powodzeniem może być wykorzystywany w różnorodnych aranżacjach i funkcjach – sprawdzi się idealnie jako pokrycie dachu i elewacji, ale także jako wykończenie wnętrz. Warto jednak zwrócić uwagę, jaki rodzaj montażu możemy zastosować. Łupek do klejenia przede wszystkim wymagany jest przy tradycyjnym systemie ocieplania domów styropianem.

Montaż mechaniczny, a łupek do klejenia

Wbrew pozorom różnica pomiędzy tymi dwoma rozpoczyna się już na etapie produkcji. Jakie są różnice pomiędzy łupkiem do klejenia a tradycyjną wersją montażu?

Montaż technicznyŁupek do klejenia
mała grubość kamienia (ok. 5mm)grubość min 1mm
nierówna, naturalna powierzchniagładka powierzchnia
w połączeniu z wysoką temperaturą może stworzyć ryzyko odspojeniaspełniają wszystkie warunki montażu łupka na styropianie


Jak widać, łupek do klejenia to specjalistyczna technologia, której innowacyjność rozpoczyna się już przy produkcji. W związku z tym należy pamiętać, że tradycyjny cienki, nierówny łupek nie nadaje się do montażu na klej.

Różnorodność i funkcjonalność

Płytki łupkowe występują w różnych rozmiarach:

  • 60 x 8 cm
  • 60 x 30 cm
  • 60 x 60 cm,

co daje nieskończenie wiele możliwości ich wykorzystania w elewacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz wybierać pomiędzy ociepleniem styropianem, a piękną i szlachetną elewacją - możesz mieć i jedno, i drugie!

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.