Powrót

Krycie łuskowe

Nowoczesne, klasyczne rozwiązanie na dach i fasadę.

Krycie łuskowe  pokazuje swoją urodę na skomplikowanych konstrukcjach dachowych. W tym typie krycia można wykonywać nawet najtrudniejsze detale, które są praktycznie nie do wykonania na innych materiałach. Krycie łuskowe może dopasować się do praktycznie każdej geometrii dachu.
Kształt kamieni  jest taki sam jak kształt płytek pokrycia staroniemieckiego. Przy kryciu łuskowym wykorzystywane są jednak prefabrykowane kamienie szablonowe o takim samym kształcie.

Również na fasadzie krycie łuskowe ukazuje cały swój wdzięk. Nie tylko na budynkach w stylu klasycznym.W przypadku nowoczesnej architektury powstaje ciekawy kontrast pomiędzy żywym wzorem krycia a prostolinijnym stylem budynku.

Prawdziwy styl nigdy nie wychodzi z mody!

Łuskowe krycie przydaje dachom ponadczasowego uroku.


Krycia łuskowe wykonuje się z płytek w kształcie łuski o jednym – stałym rozmiarze na całym dachu. Płytki łuski produkowane są jedynie w kroju normalnym jako prawe i lewe w odróżnieniu od krycia staroniemieckiego, gdzie rozmiar płytek zmienia się na całej połaci. Ilość gwoździ jest analogiczna jak w przypadku krycia staroniemieckiego. Minimalny zakład górny i boczny powinien wynosić 29 % wysokości kamienia, dla łusek o wysokości 17 cm minimum 50 mm. Prawidłowy rozmiar płytki dobiera się z uwzględnieniem nachylenia dachu oraz indywidualnych warunków panujących na placu budowy. Minimalne nachylenie dachu wynosi 25 stopni.

Urok tworzą detale

Drobne szczegóły składają się na zamaszysty i żywy obraz, którego wyrazisty urok przekonuje wszystkich. Wzór dekoracyjny pełen uroku i wdzięku, stworzony dla prawdziwych domów marzeń.

Przy delikatnych detalach dachu, jak kosz dachowy i krawędzie narożne, łuskowe krycie ukazuje wyrazistymi liniami cały swój urok. Powstają wzory dekoracyjne o indywidualnej nucie i uroku.

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

Krycie łuskowe - wybrane realizacje

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.