Powrót

Płytki łupkowe

Doceniając szlachetność i elegancję naturalnego łupka, coraz częściej jest on wybierany nie tylko w tradycyjnych konstrukcjach dachowych czy elewacji, ale także wprowadza się go do wnętrz. Jego niezwykła estetyka oraz funkcjonalność pozwalają stworzyć różnorodne wnętrza – od przytulnych, domowych salonów aż do surowych, biurowych wnętrz.

Jeśli marzy Ci się łupek naturalny wewnątrz, warto przyjrzeć się rozwiązaniu w postaci płytek łupkowych.

Szlachetnie dla ściany i podłogi

Płytki łupkowe występują w czterech rozmiarach, dostosowanych do potrzeb klientów:

  • 60 x 60 cm,
  • 60 x 30 cm,
  • 40 x 40 cm oraz
  • 30 x 30 cm,

  dzięki czemu mogą być wykorzystywane w różnych aranżacjach.

  Nasze łupki z powodzeniem mogą być stosowane zarówno jako płytki ścienne, jak i podłogowe. Wyróżniają się 10mm grubością materiału oraz ściętymi krawędziami obwodowymi.

  Gdzie można wykorzystać płytki łupkowe?

  Płytki podłogowe z łupka naturalnego sprawdzą się właściwe w każdym pomieszczeniu. Są bardzo solidne i wodoodporne, dlatego będą świetnym wyborem do pomieszczeń o dużej wilgotności. Ponadto utrzymanie ich w czystości jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych nakładów.

  Płytki łupkowe naścienne można wykorzystać na dwa podstawowe sposoby: jako całościowe pokrycie ściany lub jako wyłącznie element dekoracyjny. Dzięki swej intrygującej barwie idealnie wkomponuje się zarówno we wnętrza jasne, jak i te ciemniejsze. Będzie stanowić ciekawy element przy aranżacji kominków, idealnie współgra z naturalnymi materiałami, a także stanowi niezwykłe tło dla roślinności.

  Dlaczego łupek na ścianach i podłogach?

  Oprócz wszelkich walorów estetycznych, warto podkreślić, że łupek jest niezwykle trwałym i solidnym materiałem, a więc wybór płytek łupkowych to długoterminowa inwestycja, ponieważ upływający czas nie ma wpływu na wygląd i jakość zastosowanego materiału. Dodatkowo decydując się na płytki łupkowe, mamy gwarancję unikatowości, gdyż jest to surowiec naturalny, a więc niepowtarzalny.

  Zainteresował Cię nasz artykuł?

  Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

  facebook icon
  Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

  Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.