Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o. generalny przedstawiciel firmy Rathscheck Schiefer w Polsce

Spółka należy do Werhahn K.G. Od wielu dekad Rathscheck specjalizuje się w produkcji łupkowych płytek, które są stosowane jako budulec do tworzenia fasadowych i dachowych pokryć o bardzo dużej trwałości.

Początek istnienia firmy i rozpoczęcie jej działalności przypada na rok 1793. Od tego czasu Rathscheck zdobywa i pogłębia doświadczenia przy produkcji płytek łupkowych oraz podnosi jakość oferowanego przez siebie materiału. Tym samym zdobył najwyższe miejsce na podium wśród producentów fasadowych i dachowych pokryć łupkowych. Przedsiębiorstwo pozostaje również aktywne pod względem szkolenia architektów i dekarzy, którym przekazuje wiedzę dotyczącą stosowania łupka naturalnego w budownictwie.

Opierając się na niemieckich wytycznych technicznych odnośnie krycia łupkiem i bazując na osobistych doświadczeniach, przygotowaliśmy wiele zróżnicowanych propozycji architektonicznych, rozwiązań oraz detali. Mogą z nich korzystać rzemieślnicy, projektanci oraz architekci.

Prezentowany łupek naturalny jest dostępny w magazynach znajdujących się na terenie Polski, dzięki czemu jego dostarczenie nie jest problematyczne, co dla architektów i dekarzy oznacza m.in. łatwiejsze planowanie działań.

Odwiedź stronę
SKN.pl
Śląskie Kruszywa
Naturalne sp. z o.o.

Skąd bierzemy nasz łupek?

Posiadamy własne kopalnie w Hiszpanii, decydując się na nasz kamień, otrzymują Państwo gwarancję jakości i pochodzenia łupka. Na Polskie warunki klimatyczne najbardziej nadają się złoża: SIN150 oraz SIN120.

SIN150

Jest to jedno z obecnie aktywnych złóż, znajduje się w dolinie Valdeorras (Orense). Z odkrywkowego złoża wydobywa się niezwykle ceniony za strukturę i właściwości kamień łupany na grubość płytek 4-6 mm lub 6-8 mm.
Skala produkcji wynosi ok. 15 000 ton/rok.

SIN120

Eksploatacja złoża rozpoczęła się w 1968 roku. Ten konkretny kamieniołom, który był eksploatowany na otwartym terenie do lat 90., przeszedł radykalną zmianę, stając się podziemną kopalnią.
Skala produkcji wynosi ok. 30 000 ton/rok.

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.