Powrót

Łupek dachowy na konstrukcji aluminiowej

Elewacje z łupka na konstrukcji drewnianej są sprawdzone już od lat. Łupek jest obecnie wykorzystywany w coraz większych i wyższych budynkach. W zależności od wysokości budynku, przeznaczenia oraz sposobu użytkowania obiektu, muszą być spełnione także bardziej zaawansowane wymagania przeciwpożarowe, określone stosownymi przepisami. W tej sytuacji bezpiecznym wyjściem jest zastosowanie w strukturze budynku konstrukcji aluminiowej.

Zalety montażu na konstrukcji aluminiowej

Oprócz zalet związanych ze spełnianiem norm budowlanych dotyczących ochrony przeciwpożarowej budynku oraz innych przepisów bezpieczeństwa, zastosowanie łupka dachowego z wykorzystaniem konstrukcji aluminiowej to możliwość uzyskania bardzo dobrej wentylacji elewacji. Pozwala to również na swobodny montaż pokrycia o dowolnym kształcie, a także rozmiarach.


Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.