Powrót

Krycie podwójne prostokątne

Naturalne piękno w najczystszej formie

Są Państwo zwolennikami klasycznej nowoczesności i preferują klarowne linie? Kształt, funkcja i estetyka powinny tworzyć harmonijną całość?

Jeśli tak to odpowiednim wyborem dla Państwa domu jest krycie prostokątne podwójne.

Jest to jeden z najbardziej ulubionych sposobów krycia nowoczesnych dachów łupkiem. Korzystny cenowo, dyskretny, trwały i zawsze nowoczesny. Idealny dla inwestorów i konserwatorów, którzy muszą zwracać uwagę na budżet, przykładając równocześnie wagę do wysokich walorów estetycznych i jakości budowlanej o długiej żywotności.


Płytki łupka dachowego w formacie prostokątnym układane są pełnym deskowaniu lub łaceniu. Łupek montowany jest na gwoździe lub wkręty. Minimalne nachylenie dachu dla krycia podwójnego prostokątnego z łupka naturalnego to 22 stopnie. Szeroka paleta formatów płytek dachowych począwszy od formatu 30×20 a skończywszy na formacie 60×30 pozwala na odpowiedni dobór formatu kamienia do danego nachylenia połaci. Odpowiedni dobór formatu eliminuje zagrożenie nieszczelności dachu.

Krycie podwójne prostokątne z łupka dachowego również bardzo dobrze prezentuje się na elewacjach.

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

Krycie podwójne prostokątne - wybrane realizacje

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.