Powrót

Krycie francuskie

Dekoracyjny rodzaj krycia

Dekoracyjny format łupka w kształcie szpicwinkiel. Wbrew pozorom bardzo różni się od klasycznego formatu karo znanego od wielu lat. Specjalny kształt kamienia pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego wyglądu dachu. Krycie szpicwinkiel czasami nazywane francuskie bardzo dobrze prezentuje się na rezydencjach i budynkach o klasycznej architekturze.

Płytki łupkowe do krycia szpicwinkiel produkowane są z najlepszego materiału. Wymaga tego forma kamienia połaciowego. Ostro zacięty szpic stawia wysoko poprzeczkę dla materiału. Szeroka paleta formatów począwszy od 47×31 dla dachów o nachyleniu połaci większych od 30 stopni do dekoracyjnego formatu 21×13 dla dachów o nachyleniu powyżej 60 stopni. Również elewacje doskonale prezentują się na elewacjach.

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

Krycie francuskie - wybrane realizacje

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.