Powrót

Krycie niemieckie

Krycie następuje przy pomocy kwadratowych łupków z krojem łukowym. Rozróżnia się przy tym łupki z krojem łukowym lewe dla krycia prawostronnego ( kamienie prawe) i łupki z krojem łukowym prawym dla krycia lewostronnego ( łupki lewe).

Niemieckie krycie stanowi doskonałe rozwiązanie dla każdego stylu architektonicznego oraz harmonizuje z każdym stylem budowy. I z prawie każdym budżetem budowy.

Zasady krycia w stylu niemieckim


Wykonuje się je na pełnym deskowaniu z warstwą wstępnego krycia, np.: papą podkładową o parametrach minimum V13. Łupek w formacie bogen produkowany jest jako kwadrat z zaokrąglonym narożnikiem jako prawy lub lewy w rozmiarach 30/30, 25/25, 20/20. Krycie na dachu wykonuje się z linią wzniosu rzędów określoną w niemieckiej normie rzemieślniczej. Im niższe nachylenie dachu tym większy kąt nachylenia rzędów. Dachy o nachyleniu większym niż 70 stopni można wykonywać bez linii wzniosu rzędów. Minimalne nachylenie dachu dla krycia niemieckiego (bogen) to 25 stopni.

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

Krycie niemieckie - wybrane realizacje

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.