Powrót

Dom w stylu loftowym

Dom mieszkalny

Styl loftowy znany jest w architekturze już od lat 60. XX wieku, kiedy to zaczęto aranżować stare fabryki i budynki przemysłowe na lokale mieszkalne. Jego głównym wyróżnikiem jest prostota i minimalizm, a przy tym ogromna funkcjonalność pomieszczeń. Współcześnie to jeden z najpopularniejszych stylów architektonicznych nowoczesnego budownictwa. Jego wyróżnikiem jest zmniejszenie do minimum ozdobnictwa, a podkreślenie piękna surowych materiałów: betonu, drewna, kamienia czy szkła.

Styl loftowy pozwala dać drugie życie budynkom, których pierwotne przeznaczenie było inne, ale coraz częściej również nowe budownictwo sięga po to rozwiązanie architektoniczne. Loft to otwarte przestrzenie z szerokimi możliwościami funkcjonalnego wykorzystania, to prostota, która kryje w sobie industrialne piękno. Dodatkowym elementem są ogromne przeszklenia, które nie tylko nadają całemu budynkowi stylu i elegancji, ale zapewniają także maksymalne doświetlenie pomieszczeń.

Nasza realizacja dotyczyła domu loftowego z wykorzystaniem naturalnego łupka na dachu. Ta aranżacja idealnie wpisuje się w ideę loftu – surowości, minimalizmu, prostej estetyki. Czarny odcień naszego łupka idealnie kontrastuje z prawie nagimi ścianami, a także prostym tarasem, w którym wykorzystano naturalne drewno oraz nieskazitelną biel.

Łupek w stylu loftowym to idealne rozwiązanie, gdyż (w zależności od pozostałych wykorzystanych materiałów) może tworzyć jednolitą, prostą konstrukcję lub być mocnym akcentem i przełamaniem jasnych barw, tak jak ma to miejsce w obecnej realizacji.

Pokrycia dachowe

Chcesz dowiedzieć się więcej o pokryciach dachowych?
Przejdź do działu pokryć dachowych łupkiem naturalnym

Zainteresowała Cię realizacja?

Skontaktuj się z nami lub poznaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

Zobacz także inne realizacje z wykorzystaniem łupka w domach mieszkalnych

Dom to miejsce, do którego zawsze wracamy, dlatego chcemy, żeby był on przytulny i komfortowy, ale także piękny i unikatowy. Sprawdź, w jaki sposób łupek naturalny sprawdza się w domach mieszkalnych, dodając im stylu, szyku i nowoczesnego akcentu. Nasze realizacje uszczęśliwiły już setki klientów, którzy cieszą się wyjątkowym domem.

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.