Skontaktuj się z nami
+48 77 439 05 55
Powrót

Koniec produkcji łupka mozolskiego

Rathscheck Schiefer zamknie produkcję Łupka Mozelskiego w Mayen.

Zarząd firmy Rathscheck Schiefer z przykrością informuje, że kopalnia Łupka Mozelskiego, Mayen-Katzenberg, zostanie zamknięta do końca roku 2019.

Na podjęcie takiej decyzji wpływa charakterystyka geologiczna złoża, która uniemożliwia wydobycie odpowiednich formatów łupka. Pojawienie się wtrąceń w złożu na głębokości ok.400 metrów spowodowało obniżenie mocy produkcyjnych kopalni. Dodatkowo zbicie wydobywanego materiału spowodowało, że wydobywane mogą być formaty o ograniczonych wielkościach. „Przez te przeciwności losu nie możemy zapewnić pokrycia ciągle rosnącego zapotrzebowania”, informuje Andreas Jäger, członek zarządu firmy.

Zamknięcie kopalni dotknie 51 pracowników. W najbliższych miesiącach, wspólnie z radą pracowniczą, zostanie opracowane społecznie akceptowalne rozwiązanie sytuacji.

W kwestii krycia staroniemieckiego, Rathscheck schiefer stawia na stosowanie hiszpańskiego łupka InterSIN, wydobywanego w kopalniach, należących do Rathscheck Schiefer, spółek-córek Grupo Cafersa i Pizarras Castrelos. Złoża tych kopalni są równie wysokiej jakości jak legendarny już Łupek Mozelski. Kopalnie należą już od kilku (10 i 5)lat do Grupy Rathscheck Schiefer. Kopalnie znajdujące się w Galicji, zapewniają pewne i stałe wydobycie materiału, umożliwiając pokrycie wysokiego popytu na łupek naturalny.

Siedzibą grupy dalej pozostaje Mayen, Niemcy. 

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.