facebook icon
Lupek.pl - naturalny łupek dachowy i elewacyjny
Rathscheck


Niewidoczny montaż

W celu zachowania naturalnego piękna łupka – materiału budowlanego coraz częściej pojawiającego się w nowoczesnej architekturze jako pokrycie dachowe bądź elewacyjne – warto postawić na technikę niewidocznego montażu. Dzięki zastosowaniu ukrytego mocowania można stworzyć dowolnie uformowane pokrycie budynku o jednolitej powierzchni. Lekkość takiego rozwiązania widoczna jest już po nałożeniu kilku pierwszych elementów. Efekt wprawia w zachwyt i nie pozostawia wątpliwości co do tego, że montaż za pomocą technik niewidocznego mocowania to rozwiązanie, które na stałe zagości w przyszłych projektach architektonicznych.

Montaż techniką niewidocznego mocowania

Efekt taki uzyskujemy dzięki mocowaniom usytuowanym w tylnej części płyty ukrytym kilka mm w głębi łupka, które następnie osadzane są na aluminiowej konstrukcji przytwierdzonej do elewacji. W ten sposób uzyskujemy jednolity wygląd naturalnego pokrycia skalnego.

Zalety niewidocznego montażu

Główną zaletą proponowanego rozwiązania jest możliwość stosowania płyt łupkowych w szerokim wachlarzu formatów. Uzyskiwana w ten sposób różnorodność w rozmiarach płyt i szerokościach fug pozwala na tworzenie indywidualnych projektów architektonicznych.

Połączenie odmiennych formatów oraz możliwości przemieszczenia fug to otwarcie drogi ku innowacyjnym pomysłom na ukształtowanie elewacji lub dachu o ultranowoczesnym charakterze.

Inną, dość istotną zaletą, jest możliwość wykorzystania bardzo cienkich płyt – nawet jednocentymetrowych (przy formacie 60/30 cm).

Kolejnym walorem jest termika przegrody. Wentylacja fasady zapewnia odprowadzenie rozgrzanego powietrza z łupka, co w rezultacie zapobiega nagrzewaniu się kolejnych warstw. W rezultacie – dzięki wentylacji oraz aluminiowemu stelażowi na podkładce termicznej – otrzymujemy przegrodę zewnętrzną, która przy zastosowaniu odpowiedniej grubości izolacji, spełnia najwyższe wymagania termiczne.

Dolna stopka

Rathscheck Schiefer | ul. Prudnicka 4, 47-364 Dobra | NIP: 7541009068 | tel: 887131312 | e-mail: biuro@lupek.pl


Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o. z siedzibą w Krapkowicach, ul. Kościelna 1, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy pod numerem 0000157600. NIP 754-10-09-068. Kapitał zakładowy: 1 629 000 zł. BANK ZACHODNI WBK S.A. I oddział w Głuszycy 83 1090 2314 0000 0005 9200 3026