Powrót

KNR K-57 - Krycie dachów i fasad łupkiem naturalnym

Nowość dla architektów i kosztorysantów! Zastanawiasz się ile nakładów czasowych i materiałowych przyjąć przy realizacji obiektu? Wszystkie informacje znajdziesz w naszym katalogu

Wycena budowy dachu czy pokrycia dachowego nie jest sprawą prostą, ponieważ zależy od wielu różnorodnych czynników. Nie istnieje jedna założona odgórnie cena ani sztywny cennik, ponieważ wszystko zależy od wymagań i wizji Klienta. Dlatego też wraz z zespołem profesjonalistów stworzyliśmy katalog KNR K-57 krycia dachów łupkiem naturalnym, dzięki któremu jesteśmy w stanie szczegółowo określić zakres prac, zapotrzebowanie materiału oraz stawki dla dachowych i elewacyjnych pokryć z łupka naturalnego.

Podane w katalogu wytyczne oparte są na branżowej wiedzy i zawierają w obrębie pokryć dachowych informacje o kryciu: łuskowym, podwójnym prostokątnym, ostrokątnym, niemieckim, uniwersalnym i symetrycznym. To ostatnie jest innowacyjną metodą opartą na wykorzystaniu prostokątnego łupka o grubości 1 cm.

Ponadto znajdziemy tam również informacje dotyczące różnych rodzajów pokrycia fasad (m.in. poziomym, dynamicznym czy symetrycznym).

Przejdź do działu "Dla architektów"

Koszt budowy dachu 2021

Pamiętajmy, że mówiąc o budowie dachu, mamy na myśli nie tylko jego pokrycie, ale także stałe elementy konstrukcyjne jak więźba dachowa czy poszycie.

Koszt budowy dachu przede wszystkim uzależniony jest od jego wielkości – im większy dach, tym większe koszty, ponieważ wykorzystujemy większą ilość materiałów. Po drugie ważny jest kształt dachu – dachy proste, bez załamań są generalnie tańsze w budowie. Należy pamiętać, że im więcej elementów dodatkowych, tym dłuższy czas i większy nakład pracy, co również wpływa na koszty końcowe.

Trendy w dekarstwie na rok 2021 przynoszą ekonomiczne rozwiązania w postaci dachów płaskich lub dwuspadowych, które ze względu na swoją prostą konstrukcję, są zdecydowanie najtańsze na rynku. Rok 2021 to także klasyczne odcienie, dlatego też łupek będzie najlepszym wyborem, nie tylko ze względu na cenę, ale również jego właściwości fizyczne.

Wycena pokrycia dachowego

Przy wycenie pokrycia dachowego bierzemy pod uwagę cały wachlarz zmiennych, które znacząco wpływają na koszty. Przede wszystkim musimy poznać budynek i jego uwarunkowania, a dodatkowo zapoznać się z wymaganiami klientów. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj rodzaj i kształt dachu, jego wielkość oraz dodatkowe elementy, np. okna czy kominy.

Aby jak najdokładniej oszacować koszty nasi Klienci mogą posłużyć się katalogiem nakładów rzeczowych KNR K-57, dzięki temu na podstawie podstawowych danych można mniej więcej obliczyć koszty pokrycia dachowego w zakresie materiałów, ale także robocizny. Co więcej, dzięki naszemu katalogowi jesteśmy w stanie oszacować również nakłady czasowe, a więc szczegółowo zaplanować czas realizacji przedsięwzięcia.

Przejdź do działu "Dla dekarzy"

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.