Powrót

Łupek na tradycyjnym ociepleniu

Pierwszy system klejenia łupka na tradycyjnym ociepleniu ścian zaprezentowała firma Rathscheck w 2015 roku.

Dokładnie przetestowane

Producent łupka premium oferuje kalibrowane płyty o dokładnej grubości 1cm. System ten został opracowany przez ekspertów firmy quick-mix we współpracy z firmą Rathscheck. System ten znajduje zastosowanie głównie w wykonaniu fasad jak i części budynków nieco bardziej narażonych na warunki atmosferyczne jak np. cokoły. Zastosowany łupek typu ColorSIN® CS 50 (surowy lub polerowany) został do tego celu dopuszczony przez Niemiecki Instytut Budownictwa do stosowania w budownictwie. Płyta o wymiarach 60x30cm jest największą jaką możemy zastosować. Mniejsze formaty można oczywiście stosować bez przeszkód.

Pewny system

Dopuszczenie Niemieckiego Instytutu Budownictwa dokładnie określa kolejność i rodzaj warstw które należy zastosować. Ważnymi elementami systemu są wzmocniona siatka podtynkowa i tzw. Proces „Buttering-Floating”. Zaprawa klejowa(6-8mm) zostaje nakładana za pomocą pacy zębatej zarówno na ścianę jak i na płytę łupkową, po czym płyta zostaje osadzona na ścianie. Następnie zostają wypełnione fugi z odpowiednią dla tego systemu zaprawą do spoinowania. Klejona fasada z łupka naturalnego jest trwała i wprowadza odmianę od obecnych wszędzie elewacji tynkowych.

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.