facebook icon
Lupek.pl - naturalny łupek dachowy i elewacyjny
Rathscheck


Dach z łupka w standardzie domu pasywnego

Dach z łupka w standardzie domu pasywnego

Izolacja na całe życie

Ten stary dom w Essen posiada dach z łupka w standardzie domu pasywnego. Pod pokryciem z łupka znajduje się najnowsza wersja izolacji nakrokwiowej ThermoSklent® D firmy Rathscheck . Współczynnik U na poziomie około 0,14 W/m2K spełnia wszystkie aktualne jak i przyszłościowe wymogi normowe dla izolacyjności cieplnej dachu.

Stare, 60-cio centymetrowe kamienne mury miały pozostać charakterystyczną cechą budynku. Zastosowanie szyb dwukomorowych w oknach pozwoliło ulepszyć izolacyjność cieplną ścian. Straty ciepła spowodowane przez powierzchnię ścian nadrabia zaizolowany nowoczesnym systemem dach. By taki efekt osiągnąć, inwestor zastosował grubą na 160mm izolację ThermoSklent® D. Tak zaizolowany dach w ogólnie nie traci energii. Inwestor ma pewność że za jego życia jego dach zawsze będzie spełniał wszystkie normy izolacyjności cieplnej. Trwałość projektu dopełnia pokrycie dachu łupkiem naturalnym, któremu nie straszne są żadne warunki atmosferyczne. Krycie łuskowe łupkiem firmy Rathscheck zapewnia trwałość na wiele lat.

Izolacja z korzyściami.

System izolacji ThermoSklent® D polega na zastosowaniu spienionego poliuretanu jako warstwy izolacyjnej. Materiał ten jest odporny na pleśń a także jest bezpieczny dla alergików. Stosuje się go często na fasadach jako zaporę ogniową, co jest dodatkowym atutem systemu. Na warstwie poliuretanu znajduje się grube na 22 mm  deskowanie posiadające certyfikat BFU-100 . Płyta jest wykonana z siedmiu naprzemiennie ułożonych warstw forniru, co zapewnia trwałość i co cenią dekarze, komfort pracy podczas układania łupka. Elementy izolacji da się z łatwością ciąć za pomocą zwykłej, ręcznej piły tarczowej.

Zaczynając na desce okapowej układano, warstwa po warstwie, płyty izolacji systemowej o wymiarach 620×2400 mm na paroizolacji. Od czoła elementy posiadają system łączenia na pióro i wpust a na dłuższej krawędzi falc schodkowy. Ułatwia to montaż elementów i zapewnia dokładne i szczelne przyleganie elementów do siebie nawet jak połać dachu nie jest idealnie płaska. Zastosowane okna dachowe  (współczynnik U= 1.0 W/m2K) zostały tak jak to dla pokrycia łupkiem typowe, osadzone nieco niżej.

Zaczynając od tzw. wiązania stopy układano krycie łuskowe z płytek InterSIN® o wymiarach 28×23 cm bezpośrednio na systemowej izolacji dachu. Okna czy kominy są estetycznie wykończone i starannie dowiązane do połaci dachu.

Linię okapu dekarze zabezpieczają i uszczelniają według zaleceń producenta. Przejście z szorstkiej i nierównej ściany jest zabezpieczone za pomocą specjalnej taśmy uszczelniającej. Umożliwiło to wyrównanie powierzchni styku co znacznie ułatwiło wykończenie dachu.

Pokrycie z łupka jest eleganckie i trwałe a systemowa izolacja ciepła i solidna. Tak wykonany dach jest ozdobą pięknego domu.  

 

 

 

 

 

 

                                                                  

Dolna stopka

Rathscheck Schiefer | ul. Prudnicka 4, 47-364 Dobra | NIP: 7541009068 | tel: 887131312 | e-mail: biuro@lupek.pl


Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o. z siedzibą w Krapkowicach, ul. Kościelna 1, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy pod numerem 0000157600. NIP 754-10-09-068. Kapitał zakładowy: 1 629 000 zł. BANK ZACHODNI WBK S.A. I oddział w Głuszycy 83 1090 2314 0000 0005 9200 3026