Powrót

Monolit na polanie

Wyjątkowe budynki często przypominają rzeźby. Bryły dążą do idealnej formy, geometrii.

Udało się to osiągnąć „na polanie”, we wiosce w okolicach Katowic.  Na wjeździe do wioski, dwa monolity wyłaniają się jakby z zielonej, sielskiej okolicy. Monolity które wywołują różne, często skrajne reakcje.

Elewacja z łupka nowoczesnego domu jednorodzinnego

Czarna, naturalna okładzina elewacji nowoczesnego domu jednorodzinnego

Taras nowoczesnego domu jednorodzinnegoNie tylko bryła budynku sprawia, że podróżujący ludzie zatrzymują swoje samochody, by zrobić zdjęcie, popatrzeć, czy porozmawiać o tak nietypowym domu jednorodzinnym na zwykłej, polskiej wsi. Najbardziej rozpoznawalnym elementem budynku jest pokrycie dachu i elewacji budynku. Połyskujący w słońcu, głęboko czarny w deszczu łupek naturalny nadaje bryle charakteru.

Odpowiedzialna za projekt budynku jest pracownia RS+ Robert Skitek z Tych. By uzyskać taki efekt, zrezygnowano z rynien dachowych. Zaprojektowano nowoczesny system ogrzewania i wentylacji, by uniknąć konieczności stosowania tradycyjnego komina. Na budynku nie ma żadnych anten czy nadajników. Dzięki tym zabiegom bryła jest jednolita i „czysta”.

Nasza firma dostarczyła łupek naturalny, format prostokątny 40/25cm SIN150, za ułożenie łupka odpowiedzialna jest firma Alfa Dach System z Wrocławia.

 

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.