Powrót

Nieco inna hala produkcyjna

Budynek polskiej firmy produkującej wysięgniki dla przemysłu filmowego na całym świecie.

Inwestycja, którą przedstawiamy, to budynek polskiej firmy MovieBird, produkującej z ogromnym sukcesem wysięgniki dla przemysłu filmowego na całym świecie. Budowa i wyposażenie Centrum Badawczo-Rozwojowego wraz z przeprowadzeniem projektu badawczego współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej.

W ramach projektu badawczego opolska firma konstruuje nowatorski w skali świata wysięgnik do kamer przeznaczony do stabilizowania obrazu. Pierwotnie w koncepcji architektonicznej autorstwa pracowni KG Architekci Klaudii i Grzegorza Gołębiowskich z Opola, przewidziano inne pokrycie na elewację, lecz już pierwszy kontakt inwestora i architektów z łupkiem naturalnym sprawił, że zdecydowano się na ten materiał.

Biuro projektowe: KG Architekci

arch. Klaudia Gołębiowski
arch. Grzegorz Gołębiowski

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.