Powrót

Nowe życie domu

Bezstopniowe, jednolite dachy fascynują architektów i inspirują wymagających klientów.

Dom przed remontemTakim właśnie rozwiązaniem zainteresował się właściciel starego domku w miejscowości Grevenbroich koło Dusseldorfu. Widząc możliwości jakie daje różnorodność łupka naturalnego, koniecznie chciał użyć tego materiału przy modernizacji swojego domu. Architekt zaprojektował „drugą skórę” starego budynku tak by powstał swojego rodzaju łupkowy monolit. Tym samym stworzył nowoczesny budynek o tradycyjnym wyglądzie. Wy efekcie geometria domu nie zmieniła się i jest spójna z otaczającą go zabudową.

Łupek nadaje szczególną charyzmę budynku. Połączenie dachu i elewacji tym samym materiałem, sprawia że forma budynku jest niezwykle prosta. Naturalna skała, dzięki swojej różnorodności, oferuje wiele odcieni, od jasnych do ciemnych, od niebiesko-szarych po zielone, matowe powierzchnie oraz jedwabisty połysk, które pojawiają się i znikają w zależności od światła i pory roku.

Spójny dach i fasada

Remont domu jednorodzinnegoNowa „skóra” budynku wymagała dokładnego zaplanowania położenia każdej płytki, każdego parapetu, okna czy drzwi. By osiągnąć taki efekt architekt musiał jak nigdy współpracować z wykonawcami i inwestorem. Jednak efekt jest warty tych godzin spędzonych na rozmowach telefonicznych, wyjazdach na budowę i nieprzespanych nocy przed komputerem. 

Znajdź inspirację projektu elewacji.

Łupek naturalny Rathscheck SIN 970 został ułożony na podkonstrukcji aluminiowej, dającej możliwość zastosowania odpowiedniej warstwy izolacji z wełny mineralnej, wraz z zastosowaniem pustki wentylacyjnej.

Dom po kapitalnym remoncieDo łupka dobrano naturalne drewno, by stworzyć spójną, naturalną formę, genialną w swej prostocie. Taki efekt otrzymamy tylko gdy zastosujemy naturalne materiały, gdzie każda płytka jest inna od poprzedniej, a słoje deski różnią się od każdej kolejnej.

Architekt: Jon Patrick Böcker, Grevenbroich, www.jpb-architektur.de,

Łupek: Krycie symetryczne z widocznym montażem, SIN 970, Rathscheck Schiefer, Mayen.

Już wkrótce premiera polskiego obiektu z dachem i elewacją w kryciu symetrycznym.

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.