Powrót

Kamień na elewacji

Z przyjemnością informujemy, że do pokaźnego grona naszych zadowolonych klientów dołączyły kolejne osoby. Dzisiaj chcemy Państwu pokazać jedną z realizacji, w której wykorzystano nasz łupek.

Dom znajduje się pod Warszawą, a cały projekt jest zasługą krakowskiego biura projektowego HomeKONCEPT.

Niestandardowe wykorzystanie – łupek na elewacji

Przedstawiona realizacja to nowoczesna willa, która łączy w sobie zarówno niestandardową estetykę, jak i funkcjonalność. Choć przyzwyczailiśmy się już do wykorzystywania łupka w pokryciach dachowych, to tym razem poszliśmy w niestandardowe rozwiązanie i wykorzystaliśmy nasz kamień na elewacji. To niespotykane połączenie dało efekt jednolitej estetyki, regularności i symetrii, a także powoduje, że elewacja idealnie będzie komponować się z różnorodnymi stylami architektonicznymi w przyszłości.

Dzięki zastosowaniu naturalnego łupka na elewacji cała konstrukcja nabrała modernistycznego sznytu, a przy tym ponadczasowej klasy i elegancji. Ciemny kolor naszego materiału idealnie współgra z pozostałymi elementami konstrukcyjnymi – uniwersalną bielą i tradycyjnym materiałem, jakim jest drewno. Całość tworzy jednolitą kompozycję, w której na pierwszy plan wysuwa się piękno i szykowność. Warto zauważyć, że całość prezentuje się niezwykle efektownie i kunsztownie, a przy tym wpisuje się w nowatorskie koncepcje architektoniczne. Wykorzystanie naturalnego materiału, jakim jest łupek oraz drewno, jest przyjazne dla środowiska, a przy tym jest ergonomiczne i po prostu piękne.

Dodatkowo elewacja z łupka podkreśla równowagę kompozycyjną i spójność, co szczególnie widoczne jest w konstrukcji tarasu.

Wykończenie elewacji łupkiem

Krycie zastosowane na elewacji to krycie zmienne prostokątne, dzięki któremu otrzymaliśmy harmonijny i prosty wygląd. Taki system kryje w sobie zarówno prostotę, jak i ponadczasowość, gdyż ograniczone do minimum zdobnictwo sprawia, że łupek przez lata wciąż będzie prezentował się idealnie, nawet przy innych zmianach dekoracyjnych. Naturalny wygląd dodatkowo powoduje, że jest to idealny materiał zarówno do kompozycji klasycznych i tradycyjnych, jak i tych bardziej nowoczesnych i industrialnych.

Dodatkowo krycie zmienne prostokątne elewacji pozwala na precyzyjne ukrycie miejsc łączenia łupka, przez co elewacja prezentuje się jednolicie i niebanalnie.

Cała konstrukcja wentylowana oparta została na drewnianym ruszcie warstwą izolacyjną w postaci wełny skalnej. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo oraz spełnia wszelkie kryteria dla energooszczędnego domu.

Estetyka i funkcjonalność

Trzeba przyznać, że cała konstrukcja sprawia wrażenie oryginalnej i niebanalnej. Połączenie naturalnego drewna oraz klasycznej bieli daje efekt łagodności, przełamany ciemnym i lśniącym łupkiem. To na pewno dom z charakterem, który finezyjnie odznacza się w swoim otoczeniu i wydobywa piękno łupka naturalnego.

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej informacji o wykorzystaniu łupka naturalnego w budownictwie.

facebook icon
Lupek.pl-naturalny łupek dachowy i elewacyjny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.